Könyvheti könyv- és képregényajánlók | Markovics Botond sci-fi hírlevele - extra
Sziasztok!
Ez itt Markovics Botond science fiction író hírlevele, méghozzá egy könyvheti különkiadás, amelyben egy halom, frissen megjelenő sci-fi könyvet és képregényt ajánlok. (Ha váratlanul félbeszakadna a hírlevél, lenyitva tovább folytatódik.)
Itt az Ünnepi Könyvhét (június 13-16-ig, a Vörösmarty téren, rengeteg kiadói standdal), és az utóbbi időben egészen sok, engem érdeklő, izgalmas könyv jelent, jelenik meg, ezeket ajánlom most, hátha számotokra is szimpatikus lesz közülük néhány. Párat már olvastam, de van egy csomó cím, amelyeket a Könyvhéten fogok megvenni.
Ez csupán egy személyes ajánló, ezeken túl is rengeteg izgalmas sci-fi/fantasy könyv és képregény jelenik még meg, és simán lehet, hogy ott helyben bővül a listám. A címek alatt a kiadói webshop linkeken elolvasható a fülszöveg, és a kiadóknál, Könyvhéten beszerezhetőek.
KÖNYVEK:
Naomi Alderman: A JÖVŐ (21. század kiadó) - olvastam
Ez még egy tavaszi megjelenésű sci-fi, de milyen! Aldermantól A hatalom című regénye nagy kedvencem, de ez még annál is jobb, már most bérelt helye van az év legjobb olvasmányai listámon. A közeljövőben játszódik, a technológia és ember kapcsolatát feszegeti, eközben apokaliptikus-világvégés, remek stílusban megírt, meglepő fordulatokkal teli sci-fi, még ha nem is zsánerkiadóknál jelent meg, és emiatt nem is nagyon van sci-fiként reklámozva. Pedig gondolom, szeretnének belőle minél többet eladni.
A világ nagyon közel jár a pusztuláshoz, és a regénybeli fiktív techmilliárdosok már évek óta készülnek is rá különböző vész-forgatókönyvekkel, titkos bunkerek tucatjaival, kimenekítési tervekkel. A világvége pedig idővel elkerülhetetlenül eljön, és Martha Einkorn, az egyik milliárdos asszisztense, valamint Lai Zhen blogger és túlélőművész pedig akarva-akaratlanul részeseivé válnak a világot alapjaiban megváltoztató eseményeknek.
Ray Nayler: MAMUTREZERVÁTUM (Agave) - olvastam
Ez a kisregény a Könyvhétre jelent meg egy másik Ray Nayler könyvvel együtt az Agave kiadónál, és a Mamutrezervátum látatlanban is meggyőzött a másikról is.
Miről szól: Damira az elefántok szakértője, és önkéntes társaival együtt Afrikában küzd az utolsó elefántok életben maradásáért a vadorzók és az elefántagyar-üzlet ellen. Damira tudatát egy állami program keretében lemásolják, és évtizedekkel később egy új projektre kérik fel, a nemrég elefántgénekkel kiegészített, feltámasztott mamutoknak kellene megtanítania, hogyan legyenek mamutok. Ezért Damira tudata egy mamutban létezik tovább, miközben orvvadászok járnak a csordája nyomában, hogy megszerezzék az értékes mamutagyarakat.
Személyes drámák, ember és állat kapcsolata, és a civilizációnk felelőssége egyszerre ebben a szuper kis történetben. Kicsit rövid, de annál súlyosabb könyv.
Frank Herbert: A DOSADI KÍSÉRLET (Gabo) - olvastam
Herbertet nem csak a Dűne-ciklus miatt érdemes olvasni. A dosadi kísérlet a 90-es években egyszer már kiadásra került magyarul a Valhalla Páholy kiadónál, ez pedig itt egy régóta várt, igényes újrakiadás. Kronológiailag a Csillagkorbács című regény “folytatása”, de valójában önállóan is olvasható, szóval, még ezen sem kell aggódni. Ha Herbertnek lett volna ideje folytatni, szerintem egy nagyon egyedi, Dűnével akár még vetekedő, intelligens regényvilág is felépülhetett volna, jogi arénákkal, csillaglényekkel, térkapu-hálózatokkal, különleges képességű emberekkel és idegenekkel. Én hajdanán nagyon élveztem, szóval, most ebben az új kiadásban mindenképpen újra fogom olvasni.
M. R. Carey: A VÉGTELENSÉG KAPUJA (Fumax)
Ez a regény angolul tavaly tavasszal jelent meg, akkor nézegettem is, hogy meg kéne venni, de aztán reménykedtem, hátha jön magyarul is. Mike/M. R. Carey egész sok mindent írt már, itt van pl. a magyarul is olvasható gombás-zombi-apokalipszist elhozó Kiéhezettek, amiből film is készült, de az Unwritten és a Fumax kiadónál szintén a Könyvhéten induló Lucifer képregénysorozatok is az ő nevéhez fűződnek.
A végtelenség kapuja egy multiverzumos science fiction regény, amelyben lehetővé válik a dimenziók közti utazás. Végtelen számú világ válik elérhetővé, némelyikük halott, míg másokon virágzik az élet, és akadnak köztük magas fejlettségi szintet elérők is, ahol az ott élők hozzá hasonlóan képesek utazni a világok között. A legintelligensebb életformák által benépesített Földek alkotják a Pándomíniumot, milliónyi világ politikai és kereskedelmi szövetségét. Azonban a dimenziók közti utazást felfedező Hadiz Tambuwal ezzel együtt egy elképzelhetetlen léptékű háború közepébe csöppen, és döntésre kényszerül, melyik oldalra álljon, mielőtt világok milliói égnének hamuvá.
Ray Nayler: AZ ÓCEÁN SZEME (Agave)
Ez a másik Nayler-regény, ezúttal intelligens polipokkal, izgalmas biológiai sci-fit ígérő fülszöveggel, ami szerint pletykák terjednek egy hiperintelligens, veszélyes polipfajról, amelynek talán saját nyelve és kultúrája is kifejlődött. A tengerbiológus dr. Nguyen egy távoli szigetvilágra utazik, ahol a polipokat elszigetelték, hogy tanulmányozhassa őket, ugyanis ezek a polipok jelenthetik a kulcsot a példátlan áttöréshez az emberen kívüli intelligencia kutatásában. Azonban az ő véleményüket senki nem kérdezte, és azt sem, hogyan szándékoznak reagálni a kialakult helyzetre.
És ugyan a Delta Vision kiadó sajnos nem lepett meg egy újabb Alastair Reynolds vagy Peter F. Hamilton kötettel, viszont egész héten (június 10-16 között) a szokásos 2+1, 3+2, 4+3, 5+5 (a megvásárolt és az ajándék könyvek aránya) vásárlási akciót tartja. Azt egy korábbi hírlevélben írtam, hogy nemrég végre elolvastam David Gemmelltől a Legendát (sok-sok éve várt a polcomon), és annyira bejött, hogy gyűjteni kezdtem a Gemmell-köteteket, így most is beszerzek párat, de aki még nem olvasott Reynoldst, Hamiltont, most egész jó áron be lehet szerezni őket a fenti akcióban.
KÉPREGÉNYEK:
Michael Green - Mark Johnson, Andres Guinaldo: BLADE RUNNER 2019 képregénytrilógia (Magnum Opus kiadó) - olvastam
Pár hete vált teljessé ez a keményvonalas sci-fi képregény trilógia, amelynek egyik írója Michael Green, aki többek közt a Blade Runner 2049 egyik forgatókönyvírója is volt, és látszik is, hogy érti, érzi a világot.
A 2019-től 2020-as évek második felééig hömpölygő sztori tud újat hozzátenni a Blade Runner világhoz, közben profin idézi meg az eredeti filmet. A főhős fejvadásznő az első pillanattól érdekes karakter, emellett a rajzok, a hangulat, a párbeszédek is mind osztályon felüliek, nem beszélve arról, hogy még Tannhauser-kapun át kolóniavilágokra is elvisz a sztori. Ha szereted a Blade Runner világát, szerintem neked is tetszeni fog.
(normál és limitált extra kiadásban is!)
Mike Carey: LUCIFER 1. (Fumax)
Neil Gaiman Sandmanjében felbukkanó Lucifer Hajnalcsillag történetét Mike Carey fűzte tovább, és végre magyarul is olvasható. Nekem kimaradt eredetiben, szóval
A pokol felett uralkodó Lucifer lemondott a rangjáról, és birodalmát elhagyva a halandók egyik városába, Los Angelesbe költözött, és a Lux nevű luxusbár tulajdonosaként élvezi az életét. Ám a Teremtő által adott megbízás mindent megváltoztat.
Ha Lucifer belemegy, hogy elvégezze a mennyország piszkos munkáját, saját maga szabhatja meg az árát – ám sem a feladat, sem a díjazás nem pontosan az, aminek látszik. A pokol egykori ura megérti, hogy ha át akar jutni a veszélyek és egyedülálló lehetőségek labirintusán, az súlyos áldozatokkal fog járni…
(normál és limitált extra kiadásban is!)
Jill Thompson: DEATH - HALÁL: A HALÁL KAPUJÁBAN (Fumax)
Egy Újabb Sandman karakter, ezúttal Halál (mert hát a Sandman szereplői egytől egyig mind zseniálisak), aki gyakorlatilag kiszorul saját birodalmából, amikor két húga, Delírium és Kétségbeesés vad bulit csapnak a holtaknak.
Minden azzal kezdődött, hogy Lucifer Hajnalcsillag lemondott a trónjáról, és így a Pokol kulcsát Halál öccsére, vagyis Morpheuszra hagyta. Míg a vonakodó Morpheusz azon töpreng, mitévő legyen, a Pokol legutálatosabb lakói elszabadulnak. Halál számára sajnálatos módon ezek a lények mind az ő lakásában kötnek ki, így rá vár, hogy mentse a menthetőt, vagyis a túlvilági létet – no meg a kanapéját.
Jill Thompson fekete-fehér rajzai ráadásul szerintem kifejezetten jól állnak Halál karakterének.
(normál és limitált extra kiadásban is!)
Joe Hill - Leomacs: EGY KOSÁR FEJ (Gabo)
Joe Hill számos ismert regény, novella és képregény szerzője (és Stephen King fia, de ez max. egy érdekesség). Írásai alapján rendszeresen készülnek mozifilmek (Szarvak, Fekete telefon) és sorozatok (NOS4A2, Locke & Key). Az olasz Leomacs képregényrajzoló, aki hazájában olyan műveken dolgozott, mint a Tex és a Dylan Dog, továbbá olyan DC-kiadványok is fűződnek a nevéhez, mint a Lucifer és a Rogues.
Semmit nem hallottam erről a képregényről, de Joe Hill miatt igazából nem is kell több infó, hogy ne legyen instant vétel.
Miről szól: June Branch egy szigeten reked négy alattomos bűnözővel, akik elrabolták a lány barátját. June-nak szembe kell szállnia velük, és egyedüli fegyvere egy viking fejsze, amelyet megragadva egyetlen suhintással áthasíthat valaki nyakán, a levágott fej pedig továbbra is őrzi az illető tudatát, és még beszélni is képes.
Jason Aaron: EREDENDŐ BŰN - ORIGINAL SIN (Fumax)
A Marvel Univerzum legnagyobb rejtélye.
Lehet a legnagyobb Marvel rejtély, viszont én nem nagyon olvasok már manapság szuperhős képregényt. De akkor mit keres a listán? Hát azt, hogy vannak néha kivételek, amelyek felkeltik az érdeklődésemet, és ez is ilyen.
Miről szól: Uatu, a titokzatos isteni lény ősidőktől fogva figyeli a Földön zajló eseményeket. Bár lehetetlennek tűnhet, az emberiség szemlélőjét meggyilkolják, és senki sem tudja, ki és miért tette. Nick Fury nagyszabású nyomozásába kezd, miközben a háttérben valaki a lehető legszokatlanabb párosításban különböző szuperhős csapatokat hoz létre, hogy felderítse a kozmikus súlyú bűntényt. És mit látott Uatu, ami miatt meg kellett halnia?
Amikor pedig a Bosszúállók és társaik úgy hiszik, sarokba szorították a gyilkost, elszabadul a pokol. Mit tehetnek a hősök, ha napvilágra kerülnek a Marvel Univerzum legkomolyabb titkai?
(normál és limitált extra kiadásban is!)
És végezetül, ne feledjétek!
A könyvhéten velem is találkozhattok, június 15-én szombaton, 13 órától az Agave kiadó standjánál kezdődő dedikáláson.
Bármelyik könyvemet lehet hozni, és közülük az újabbak (Felfalt kozmosz, Eldobható testek és talán a Xenóból még maradt pár példány) korlátozott darabszámban az Agave standon is megvehetők.
#Támogatás, avagy meghívhatsz egy kávéra
A hírlevelek nektek készülnek, ingyenesen, exkluzívan, egy csomó minden előbb is kerül ide, mint a Facebookra (vagy ki sem kerül). Ha esetleg szeretnéd a regényeimet vagy ezeket a kreatív tartalmakat, mint a hírlevél támogatni, pl. jelképesen meghívsz egy finom kávéra, akkor van erre is lehetőség.:)
https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=V5XJTM3PZ8UKG
A korábbi kávémeghívásokért hálás köszönet mindenkinek!
Ha tetszett, ajánld másoknak is!